Fotografování: jak být známým fotografem na internetu?

Fotografování: jak být známým fotografem na internetu?

Fotografování: jak být známým fotografem na internetu?

            V době sociálních sítí má člověk tolik možností, jak se zviditelnit. Je to tak jednoduché: stačí se zaregistrovat, sdílet příspěvek a čekat na reakci lidí. Takhle to funguje i s fotografiemi. Existují stovky úspěšných fotografů, kteří se proslavili se svými profily na sociálních sítích. Jak to vůbec dokázali? Je to vlastně docela jednoduché.
fotograf a slunce
Řiďte se jen pár pravidly:
·         být aktivní na sociálních sítích
·         používat hashtagy
·         být originální
·         sledovat i ostatní umělce
zvětšovací sklo, brýle a fotoaparát
            Všechno to začíná registrací na sociální síti. Zní to přímočaře, ale měli byste se nejprve zamyslet nad tím, jakou síť vlastně chcete využívat, protože na výběr jich je opravdu hodně. Po zaměření na sítě, které se zaměřují na fotky a na umění celkově, se ale výběr trochu zmenšil. Mezi nejznámější patří Instagram. Tato mobilní aplikace Vám dovoluje sdílet mezi své sledující fotografie, které si přímo v aplikaci můžete upravit a aplikovat na ně nějaký efekt z nabídky. Další populární sítí je Tumblr (od polečnosti Yahoo), která umožňuje sdílet na svou stránku prakticky cokoliv. Lidé z této komunity vyhledávají alternativní umělce s osobitým smyslem pro estetiku. Tuto síť si oblíbí fotografové, kteří se nestydí za svůj styl a chtějí prosadit i jiný pohled na fotky.
            Důležité jsou také takzvané hashtagy, které se značí symbolem „#“ a pak se pokračuje libovolným slovem. Tato značení jsou důležitá pro snadné vyhledávání na sociálních sítích. Například když na Instagramu vyhledám „#květina“, ukážou se mi všechny příspěvky a obrázky, které obsahují „#květina“. Takhle si Vás můžou najít budoucí fanoušci, kteří se zajímají o Vaše fotografie. Je ale opravdu důležité používat jen hashtagy, které se opravdu vztahují k fotografii, pak by jinak tento způsob vyhledávání ztratil smysl.
            Málokomu se líbí něco, co už několikrát viděl. Klíčem k popularitě je originalita. Snažte se přicházet na nové způsoby focení, na nové nápady, které osvěží Vaši práci a ukážou světu, že právě VY jste průkopník v tomto oboru.
fotografové večer
            Tento krok sice nezní důležitě, ale opak je pravdou. Komunikace je tím nejdůležitějším na sociálních sítích, a proto neváhejte hledat Vám podobné umělce a oslovte je. Kontakty jsou důležité a klidně i nepatrné zmínění Vaší práce na profilu známé osoby Vám může přinést několik desítek fanoušků. A to ani nemluvím o sdílení nápadů mezi umělci, pak na Váš nápad koukají čtyři oči místo dvou. To se pak jednodušeji dívá na to, zda je ten nápad dobrý, nebo ne.
            To je jen pár důležitých kroků, které je zapotřebí dodržovat. Zbytek je jen na VÁS! Rozvíjejte Váš styl fotografování a přicházejte s novými nápady!